نتایج جستجو برای عبارت :

حلوا لوز دماوند (عسل طبیعی نصیری)

حلوا لوز دماونداین حلوا یکی از معدود شیرینی های جهان است که در تهیه آن شکر و روغن استفاده نمی شود با این حال بسیار شیرین و روغنی است.دلیل این مسئله این است که شیرینی آن مربوط به عسل است و روغن آن مربوط به روغن گردو است. حلوا لوز دماوند از چه موادی درست شده است؟مغزگردو ۱واحد، عسل ۲واحد، آرد برنج۲ واحد +زعفران و هلخاصیت های حلوا لوز دماونداین حلوا همزمان خاصیت های گردو و عسل را دارد بنابراین این شیرینی خواص زیر را دارد:به علت داشتن گردو برای کا
طرز تهیه حلوا با ۴ روش مختلف
حلوای شیر و حلوای آرد گندم و حلوای زعفرانی و حلوای آرد برنج از انواع روش های رایج برای پخت حلوا می باشند و شما می توانید به کمک این روش ها حلوا را برای مناسبت های مختلف بپزید. در ادامه با طرز تهیه حلوا با روش های متفاوت آشنا خواهید شد که امیدواریم مورد توجه تان قرار بگیرند.

ادامه مطلب
زعفرانی یکی از دسر های سنتی و قدیمی کشورمان است که بسیار خوشمزه و پرطرفدارمی باشد. همان طور که می دانید همه ما به نوعی در مجالس ختم و نذری و ماه مبارک رمضان از انواع حلواها نظیر حلوا زعفرانی و حلوا هویج استفاده می کنیم.
حلوا زعفرانی هم جزو آن دسته از دسرهایی می باشد که در مناطق مختلف ایران با دستورات مختلفی طبخ می شود.
ادامه مطلب
این ویلا مبله در دماوند قرار دارد. ویلا مبله دماوند فاقد اتاق خواب است و فقط یک اتاق ده متری برای تعویض لباس دارد. این ویلا مبله دماوند دارای متراژ حدود ۷۰۰ متر زمین است . ویلا مبله دماوند فاقد استخر می باشد. از دیگر امکانات این ویلا دماوند میتوان به آشپزخانه مجهز به اجاق گاز ،یخچال ،ظروف آشپزخانه اشاره کرد. این ویلا مبله دماوند برای تعداد ۵ نفر مسافر تجهیز شده و به ازای هر میهمان اضافی مبلغ اضافی اخذ می گردد. اجاره روزانه منزل مبله دماوند حس
طرز تهیه حلوا زعفرانی
حلوا زعفرانی با آرد سفید یکی از پرطرفدارترین انواع حلوا ایرانی است که در ادامه این مقاله طرز تهیه حلوا زعفرانی با آرد سفید به همراه طرز تهیه شهد حلوا با گلاب و زعفران را به شما خانم های عزیز آموزش خواهیم داد اگر طرز پخت حلوای زعفرانی را نمی دانید با این مطلب از سایت سماتک همراه ما باشید.
مواد لازم برای تهیه حلوا زعفرانی
آرد سفید: ۲ فنجان سر پر
روغن جامد: ترجیحا حیوانی ۲ قاشق غذاخوری
روغن مایع: یک چهارم فنجان
شکر: یک لیوان
مقوی ترین و سالم ترین شیرینی جهان
شیرینی های امروز دو ویژگی دارند که آنها را تبدیل به مضرترین خوراکی ها می کند. این دو ویژگی عبارتند از:1. داشتن شکر
2. داشتن روغن
اما در ایران یک شیرینی وجود دارد که در تهیه آن شکر و روغن به کار نمی رود. نام این شیرینی
حلوا لوز است که در شهر دماوند تولید می شود.حلوا لوز دماوند شیرینی بسیار مقوی و انرژی زایی است که در تهیه آن به هیچ وجه از شکر و روغن استفاده نمی شود.
این شیرینی بسیار شیرین است ولی شیرینی آن مربوط به
طرز تهیه حلوا زعفرانی
آماده کردن حلوا زعفرانی زیاد طول نمی کشد اما اگر بتوانید مطابق دستور و کامل آن را جا بندازید قطعا یک حلوای خوش طعم و لذیذ خواهید داشت ; پس همراه ما باشید :
مواد لازم حلوا زعفرانی
آرد سفید : 2 لیوان
زعفران دم کرده: 1/4 لیوان
شکر : یک لیوان
کره: 100 گرم
روغن مایع: نصف لیوان
گلاب: 1/4 لیوان
آب : یک و نیم لیوان
پودر هل : در صورت تمایل مقداری

ادامه مطلب
حلوا ارده یکی از خوراکی های گرم و خوشمزه است که از قدیم مصرف می شده. حلوا ارده سرشار از خاصیت است و برای افرادی که مزاج سرد دارند مناسب است. حلوا ارده از کنجد سابیده شده با شیره و یا شکر تهیه می شود. حلوا ارده بسیار مقوی است و بهترین خوراکی برای صبحانه است. سعی کنید از کودکی به فرزندانتان حلواارده بدهید، چون به تقویت حافظه و هوششان بسیار کمک می کند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با خواص بی نظیر حلوا ارده بیشتر آشنا شوید.

حلوا‌ ارده را با
 ✍سگ من باش و چون سگان بانگ کن! شبلی عارف معروف به مسجدی رفت که دو رکعت نماز بخواند. در آن مسجد کودکان درس می خواندند و وقت نان خوردن کودکان بود. دو کودک نزدیک شبلی نشسته بودند.یکی پسر ثروتمندی بود و دیگری پسر فقیری. در زنبیل پسر ثروتمند پاره ای حلوا بود و در زنبیل پسر فقیر نان خشک. پسر فقیر از او حلوا میخواست.آن کودک می گفت: اگر خواهی که پاره ای حلوا به تو دهم، سگ من باش و چون سگان بانگ کن.آن بیچاره بانگ سگ کرد و پسر ثروتمند پاره ای حلوا بدو می داد
از رفتار این خانمه اصلا خوشم نیومد 
شب تاسوعا یه سینی حلوا که دور حلوا؛ نان داشت از قسمت مردونه فرستادن سمت خانم ها
جمعیت زیادی داخل مسجد بود .مشخص میشد به خیلیا حلوا نمیرسه. یه خانمی که همیشه مسئول پخش بود بلند شد و شروع کرد حلوا رو بین خانمها پخش کردن.
من حلوا دوست ندارم ولی خانمی که کنار من نشسته بود، گفت:فکر نکنم حلوا به ما برسه
گفتم:من که دوست ندارم. ان شاءالله به بچه ها برسه.ولی کاش حداقل این نان ها نصف می کردن به بقیه هم برسه
سرم پایین بو
این ویلا مبله دردماوند قرار دارد. ویلا مبله دماوند دارای دو اتاق خواب است. درهر یک از اتاق خواب های این منزل مبله دماوند یک تخت دو نفره وجود دارد.این سوئیت مبله دماوند دارای متراژ حدود ۱۵۰۰ مترزمین و ۱۱۰ متر بناست. ویلا مبله دماونددارای استخر با آب تازه و عمق دو مترمی باشد. از دیگر امکانات این ویلا دماوند میتوان به مبلمان، تلویزیون،آشپزخانه مجهز به اجاق گاز ،یخچال ،ظروف آشپزخانه آلاچیق باصفا ،ایوان باصفا و از همه مهمتر چشم انداز کوه دماوند
حلوا ارده یکی از خوراکی های گرم و خوشمزه است که از قدیم مصرف می شده. حلوا ارده سرشار از خاصیت است و برای افرادی که مزاج سرد دارند مناسب است. حلوا ارده از کنجد سابیده شده با شیره و یا شکر تهیه می شود. حلوا ارده بسیار مقوی است و بهترین خوراکی برای صبحانه است. سعی کنید از کودکی به فرزندانتان حلواارده بدهید، چون به تقویت حافظه و هوششان بسیار کمک می کند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با خواص بی نظیر حلوا ارده بیشتر آشنا شوید.

حلوا‌ ارده را با
آموزش پخت رولت حلوا بسیار شیک و لذیذ :

معمولاً یه پای ثابت سفره های رمضان و مراسم مذهبی حلواست. حلوا به شکل سنتی و با تزیین های مرسوم هم همیشه طرفدار داره ولی اگه دنبال یه ایده ی جدید برای سرو حلوا هستید میتونید رولت حلوا رو امتحان کنید.
رولت حلوا 
مواد لازم برای رولت حلواآرد 375 گرمشکر 400 گرمروغن جامد 150 گرمشکلات مایع 50 گرمکره 45 گرمشیر 2 پیمانهآب 1 پیمانهگلاب نصف پیمانهتخم مرغ 1 عددروغن مایع 2 تا 3 قاشق چایخوریمحلول زعفران 3 قاشق سوپخوریوانیل س
فقط یک ربع دارم الکی میخندم
دریای خزر زلزله اومده
دو تا پشت سر هم
یعنی صفحه دریا داره جا به جا میشه
صفحه دریا جا به جا بشه یعنی آتشفشان های نیمه فعال فعال میشن
خب حالا آتشفشان مستعد فعال شدن کیه
دماوند
یه چند تا دیگه زلزله بیاد دماوند هم فعال میشه
یه صحنه ای توی مغزم بود زلزله سیل آتشفشان
یک ربع دارم میخندم
Total madness
این ویلا مبله در گیلاوند دماوند بصورت روزانه اجاره داده می شود. این ویلا مبله دماوند دارای دو اتاق خواب است. درهر یک از اتاق خواب های این منزل مبله دماوند یک تخت یک نفره وجود دارد.این سوئیت مبله دماوند دارای متراژ حدود ۱۰۰۰متر زمین و ۱۲۰متربناست . ویلا مبله دماوند فاقد استخر می باشد. از دیگر امکانات این ویلا ارزان دوخوابه در گیلاوند میتوان به مبلمان، تلویزیون،آشپزخانه مجهز به اجاق گاز ،یخچال ،ظروف آشپزخانه اشاره کرد. این آپارتمان مبله دما
مواد لازم برای تهیه اسپرینگ رول حلوا :

حلوای آردگندم :500 گرم مغزگردو : به میزان لازم خمیر یوفکا مخصوص باقلوا :به میزان لازمرول حلواطرز تهیه اسپرینگ رول حلوا در منزل :
این دسر یکی از دسرهای بسیار شیک و مجلسی است که میتوانید از آن در مراسم های مذهبی برای پذیرایی از مهمان های خود استفاده نمایید.حلوا را از قبل آماده نمایید .
مقداری روغن سرخ کردنی داخل یک قابلمه کوچک بریزید اجازه دهید روغن داغ شود. رول های حلوا باید داخل روغن شناور باشد پس بهتر ا
این ویلا مبله در گیلاوند دماوند بصورت روزانه اجاره داده می شود. این ویلا مبله دماوند دارای دو اتاق خواب است. درهر یک از اتاق خواب های این منزل مبله دماوند یک تخت یک نفره وجود دارد.این سوئیت مبله دماوند دارای متراژ حدود ۱۰۰۰متر زمین و ۱۲۰متربناست . ویلا مبله دماوند فاقد استخر می باشد. از دیگر امکانات این ویلا ارزان دوخوابه در گیلاوند میتوان به مبلمان، تلویزیون،آشپزخانه مجهز به اجاق گاز ،یخچال ،ظروف آشپزخانه اشاره کرد. این آپارتمان مبله دما
به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، اینجانب مهدی اکبرزاده به همراه سه برادر خود به نام های خداخواست اکبرزاده، میثم اکبرزاده و هادی اکبرزاده از شهرستان مرودشت استان فارس در تاریخ 11 مرداد 98 موفق به صعود به بام ایران از جبهه شمالی شدیم. نکته مهم این صعود این است که این اولین بار می باشد که 4 برادر ایرانی قله دماوند را فتح کرده اند. لازم به ذکر است بنده و یکی از برادران سال 97 از جبهه شمالی شرقی و سال 96 از جبهه جنوبی نیز به قله دماوند صعود داش
این حلوا بدون شکر و یک نوع حلوای رژیمی است. کسانی که دیابت دارند هم می‌توانند استفاده کنند.
مواد لازم:
آرد دولیوانروغن یک سوم لیوانشیره انگور یک لیوانزعفران حل شده یک قاشق غذاخوریگلاب نصف استکان
 طرز تهیه:ابتدا روغن را در ظرف ریخته و آرد را در آن می‌ریزیم و با حرارت ملایم آرد را خوب تفت می دهیم.( طبق دستور حلوا که قبلن توضیح داده شده)
وقتی آرد خوب سرخ شد و رنگ آرد طلایی شد، شیره انگور را که قبلن با گلاب و زعفران مخلوط کردیم، داخل آرد می‌ریزیم.
الان وضعیت زندگی من فاجعه است بعد یه عده هی میان میگن افکار مثبت داشته باش،به خودت تلقین نکن،مثبت اندیش باش و ...این حرف ها مثل این میمونه به یکی که سرطان داره بگید نگو سرطان داری تا خوب شی،اره خود به خود خوب میشیبریزید دور این حرف ها رو+وب من همینه،از همه اونهایی که دعوتشون کردم معذرت می‌خوام،هر کس خواست میتونه بره
تخمه ژاپنی محصول کدام کشور است از سایت ایندکس وار دریافت کنید. ویکی‌پدیا دانشنامهٔ آزاد باید دانست که این نوع تخم در یکی از روستاهای اطراف دماوند جابان که همجوار غربی سربندان بوده و ساکنان مرتبط هم از اصل کرمانج هستند کشت می. عکس گیاه تخم ژاپنی تخم ژاپنی فربه کننده است هندوانه تخم ژاپنی روش کاشت این محصول را در کشور ژابان دماوند جابُن یا جابون پرورش. تخمه ژاپنی محصول کدام کشور است تخم ژاپنی یا جابونی؟ مساله این است هم‌چنین در علت دیگری آمد
تخمه ژاپنی محصول کدام کشور است از سایت ایندکس وار دریافت کنید. ویکی‌پدیا دانشنامهٔ آزاد باید دانست که این نوع تخم در یکی از روستاهای اطراف دماوند جابان که همجوار غربی سربندان بوده و ساکنان مرتبط هم از اصل کرمانج هستند کشت می. عکس گیاه تخم ژاپنی تخم ژاپنی فربه کننده است هندوانه تخم ژاپنی روش کاشت این محصول را در کشور ژابان دماوند جابُن یا جابون پرورش. تخمه ژاپنی محصول کدام کشور است تخم ژاپنی یا جابونی؟ مساله این است هم‌چنین در علت دیگری آمد
عسل دماوند
عسل دماوند از گذشته دور در ایران شناخته شده بوده است.زنبورداری یکی از مشاغل زیرشاخه کشاورزی در دماوند است و همین شغل یعنی زنبورداری باعث رونق
کشاورزی هم شده است زیرا که زنبور عسل علاوه بر تولید عسل باعمل گرده افشانی که انجام می دهد
باعث تولید محصولات کشاورزی می شود و گفته می شود ۹۰ درصد فاید زنبور عسل تولید محصولات کشاورزی است
و فقط ده درصد از فایده زنبور عسل به تولید عسل مربوط می شود.
مساحت شهرستان دماوند
شهرستان دماوند یکصدو هف
بسم الله
حلوا شیرینی صاحبان عزاست به اهل قبور
این تنها شیرینی ضیافت مرگ عطر و طعمش دعاست .
این حرمتی هست که زنده ها به مرده هاشون میزارن و اجرش هم نزول صلوات و حمد و قل هو اللهِ...(دیالوگ ماندگار فیلم مادر علی حاتمی تو سکانس های پایانی)
هر وقت شروع میکنم به پخت یاد این دیالوگ میافتم و اینکه برا کیا دلم میخواد اینهفته شیرینی بفرستم .
اونموقع است که تسبیح و میگیرم دستم و شروع میکنم به هم زدن آرد و میخونم و میخونم و میخونم و ...
چقدر حس آرامش خوبی تو پ
تحلیل و بررسی دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند

شرکت بلدرچین دماوند یک واحد
تولیدی است که سالیان سال در عرصه ساخت و طراحی ماشین های جوجه کشی فعالیت
دارد. این گروه سازنده از سال ۱۳۸۸ در تهران تاسیس شد و کم کم کار خود را
توسعه داد تا امروز به یکی از شرکت های موفق در زمینه ساخت و طراحی قطعات
دستگاه جوجه کشی تبدیل شود حال آنکه چقدر در کار تولید و ارائه محصولات با
کیفیت به بازار،  صاحب نام و آوازه است، سوالی است که پاسخ آن را در این
مقاله دریاف
طرز تهیه حلوا نارگیلی طرز تهیه حلوا نارگیلی خوشمزه و مجلسی حلوا نارگیلی جزو حلواهای مجلسی بسیار خوشمزه و پرطرفدار می باشد و به دلیل اینکه در طبخ حلوا نارگیلی از گلاب و زعفران استفاده می باشد بسیار خوش عطر و خوش طعم می باشد. همچنین حلوا نارگیلی جزو دسرهایی معروف است که شما می توانید آن را برای مجالس مختلف و حتی در ماه مبارک رمضان در افطاری ها و سحری های خود آن را سرو کنید. به هر حال اگر با طرز تهیه و درست کردن حلوا نارگیلی آشنایی ندارید، ما د
دانلود شیپ فایل مرز شهرستان دماوند فرمت فایل دانلودی: .rarفرمت فایل اصلی: shpتعداد صفحات: 1حجم فایل: 11 کیلوبایت قیمت: 4300 تومانشیپ فایل مرز شهرستان دماونددر جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است:- نام شهرستان- مرکز شهرستان- مساحت شهرستان به کیلومتر- محیط شهرستان به کیلومتر- مساحت شهرستان به هکتار
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
تخمه ژاپنی محصول کدام کشور است از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
ویکی‌پدیا دانشنامهٔ آزاد
باید دانست که این نوع تخم در یکی از روستاهای اطراف دماوند جابان که همجوار غربی سربندان بوده و ساکنان مرتبط هم از اصل کرمانج هستند کشت می. عکس گیاه تخم ژاپنی تخم ژاپنی فربه کننده است هندوانه تخم ژاپنی روش کاشت این محصول را در کشور ژابان دماوند جابُن یا جابون پرورش.
ادامه مطلب

حلوای رولتی ( شیر مرغ) 
آرد:600گرم (  چهار و یک چهارم پیمانه)
پودر شکر:500گرم ( چهار و یک سوم پیمانه)
کره :350گرم یک و یک دوم پیمانه)
وانیل :1/4ق م 
هل:1ق م
دارچین:1ق س
زنجبیل:2ق م
کاکائو:2ق س
زعفران دمکرده:2ق س
گلاب  ۳ق س✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️آرد رو میریزیم توی تابه میذاریم روی گاز تا بوی خامی آرد گرفته بشه اما تغییر رنگ نده.از روی حرارت برمیداریم میذاریم کنار سردشه.پودر شکر و کره رو با آرد مخلوط میکنیم به همراه وانیل و هل و زنجبیل و از چرخ گوشت رد میکنیم.
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
حلوا یکی از شیرینی های معروف ایرانی است. حلوا یک نوع دسر خوشمزه و محبوب
ایرانی‌ است که انواع مختلفی مانندحلوا تره، شکری، هویج، گردویی و دو رنگ
دارد و برحسب نوع آن به عنوان یک دسر، شیرینی و حتی در پخت غذا مورد
استفاده قرار می‌گیرد. حلوا‌ها را معمولا به عنوان دسر یا میان وعده سرو
می‌کنند، این دسر بسیار مقوی است و از مواد طعم دهنده طبیعی در آن استفاده
می‌شود بنابراین حلوا می‌تواند گزینه مناسبی برای افزودن
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه
هر آنچه که باید در مورد اجرای سقف شیروانی در منطقه دماوند بدانیم؟
همانطور که می دانید امروزه ویلاهای زیادی جهت گذراندن زمان تعطیلات و همچنین برای اقامت گردشگران که البته بیشتر در مناطق خوش آب و هوا و منطقی که دارای بارندگی زیاد هستند مانند شمال کشور و منطقه ی لواسانات و دماوند ساخته می شوند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم این ویلا ها بیشتر در مناطق ساخته می شوند که دارای بارش  برف و باران زیاد هستند بنابراین سقف این ویلاها باید با سا
17 - فوران دهانه ی آتش فشان در قله ی دماوند + فیلم . به تاریخ : ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ .

فوران دهانه ی آتش فشان در قله ی دماوند + فیلم .
به تاریخ : ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ .به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ؛ تصاویری از خروج گاز گوگرد در دهانه ی کوچک آتش فشان دماوند را مشاهده می کنید .مربوط به زمین شناسی یازدهم . چاپ 1396 . ص 135 . شکل ب . ( فصل 7 : زمین شناسی ایران )
17 - فوران دهانه ی آتش فشان در قله ی دماوند + فیلم . به تاریخ : ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ .

فوران دهانه ی آتش فشان در قله ی دماوند + فیلم .
به تاریخ : ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ .به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ؛ تصاویری از خروج گاز گوگرد در دهانه ی کوچک آتش فشان دماوند را مشاهده می کنید .مربوط به زمین شناسی یازدهم . چاپ 1396 . ص 135 . شکل ب . ( فصل 7 : زمین شناسی ایران )
آموزش درست نمودن حلوای انبه به روش خانگی :

انبه یکی از میوه هایی است که خواص بی شماری دارد و بخاطر شیرینی زیادش از آن دسرهای خوشمزه ایی درست میکنند.
یکی از این دسرها که باب طبع خانواده های ایرانیست .
حلواست که ما میخواهیم انبه و حلوا را با هم مخلوط کنیم و یک حلوای خیلی خوشمزه و خوش عطر را آموزش بدیم.

مواد لازم برای تهیه حلوای انبه :
آرد قنادی 1/2 پیمانهآرد سمولینا 1/2 پیمانهشکر 1و نیم پیمانهانبه پوره شده 1 پیمانهروغن و کره مجموعا 50 گرمشیر 2/3 پیم

از صبح تا  دم غروب چه من چه بقیه رو داشت انگار صدا میزد که امشب شب جمعه است ! 
فاتحه یادتون نره ! و هی مرتب پشت گوش من میگفت ببین حلوا،  حلوا یادت نره واران (اسم واقعیم) 
و من داشتم فکر میکردم مواد حلوا دارم یا نه ؟! فقط متوجه شدم مواد حلوا سنتی رو دارم ولی حلوای آرد رو نه !
اومدم دست به کار بشم که یکبار علی جان برادر زاده ام زنگ در خونمون زد و یکساعت تموم با اون مشغول بازی شدم :|
باز دوباره اومدم دست به کار بشم دیدم داداش کوچکه (وسطی)  زنگ زد و یه چی
تخمه ژاپنی محصول کدام کشور است از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
ویکی‌پدیا دانشنامهٔ آزاد
دانلود
باید دانست که این نوع تخم در یکی از روستاهای اطراف دماوند جابان که همجوار غربی سربندان بوده و ساکنان مرتبط هم از اصل کرمانج هستند کشت می. عکس گیاه تخم ژاپنی تخم ژاپنی فربه کننده است هندوانه تخم ژاپنی روش کاشت این محصول را در کشور ژابان دماوند جابُن یا جابون پرورش.تخمه ژاپنی محصول کدام کشور است
لینک 1
تخم ژاپنی یا جابونی؟ مساله این است هم‌چنین در
این بار من یک بارگی در عاشقی پیچیده‌ام
این بار من یک بارگی از عافیت ببریده‌ام
دل را ز خود برکنده‌ام با چیز دیگر زنده‌ام
عقل و دل و اندیشه را از بیخ و بن سوزیده‌ام
امروز عقل من ز من یک بارگی بیزار شد
خواهد که ترساند مرا پنداشت من نادیده‌ام
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده‌ام
حبس از کجا من از کجا مال که را دزدیده‌ام
در حبس تن غرقم به خون وز اشک چشم هر حرون
دامان خون آلود را در خاک می مالیده‌ام
چندانک خواهی درنگر در من که نشناسی مرا
زیرا از آ
ویلا مبله دماوند دارای دو اتاق خواب مستر است در اتاق خواب های این آپارتمان مبله تخت دو نفره و حمام وجود داردکه جمعا چهار نفر در این واحد دارای تخت می باشند امکانات این آپارتمان مبله دو خوابه دردماوند: مبلمان، تلویزیون،آشپزخانه مجهز به اجاق گاز،یخچال،ظروف آشپزخانه ،حیاط مستقل ، استخر ، سیستم صوتی است این ویلا مبله دردماوند برای تعداد 10 نفر مسافر تجهیز شده است.این ویلا لوکس دوخوابه آماده میزبانی بابت جشن های شما تا ظرفیت 30 نفر نیز می باشد.

طرز تهیه حلوا دستور پخت حلوا زعفرانی خوشمزه و مجلسی با تزیین حلوا زعفرانی یکی ازدسرهای سنتی و قدیمی کشورمان است که بسیار خوشمزه و پرطرفدارمی باشد. همان طور که می دانید همه ما به نوعی در مجالس ختم و نذری و ماه مبارک رمضان از انواع حلواها نظیر حلوا زعفرانی و حلوا هویج استفاده می کنیم. حلوا زعفرانی هم جزو آن دسته از دسرهایی می باشد که در مناطق مختلف ایران با دستورات مختلفی طبخ می شود. در این میان حلوا زعفرانی شهرهای ارومیه و شیراز بسیار پرطر
آرد گندم 2 پیمانه
شکر 1 پیمانه
روغن 1 پیمانه
گلاب نیم پیمانه
پودر هل 1/2 ق چ
پودر زعفران 1/2 ق چ
طرز تهیه حلوای خوشمزه
برای درست کردن حلوا ابتدا باید شهد حلوا را درست کنیم و برای این کار شکر را به همراه یک پیمانه آب روی حرارت قرار میدهیم تا شکر در اثر گرما آب شود.
بعد از اینکه شکر را هم زدید و در آب حل شد در مرحله آخر گلاب ، پودر هل و زعفران را نیز اضافه کرده و مخلوط میکنیم و بعد از روی حرارت بر میداریم.تا عطر گلاب در اثر حرارت از بین نرود.
 آموزش حلوای
مواد لازم حلوای خوشمزه به روشی متفاوتآرد گندم 2 پیمانهشکر 1 پیمانهروغن 1 پیمانهگلاب نیم پیمانهپودر هل 1/2 ق چپودر زعفران 1/2 ق چطرز تهیه حلوای خوشمزهبرای درست کردن حلوا ابتدا باید شهد حلوا را درست کنیم و برای این کار شکر را به همراه یک پیمانه آب روی حرارت قرار میدهیم تا شکر در اثر گرما آب شود.
بعد از اینکه شکر را هم زدید و در آب حل شد در مرحله آخر گلاب ، پودر هل و زعفران را نیز اضافه کرده و مخلوط میکنیم و بعد از روی حرارت بر میداریم.تا عطر گلاب در اث
۱. دلم میخواد همه دامنامو اویزون کنم جلوی چشمم و هی قربون صدقه شون برم...
یاسی براق....یشمی سنتی...گل بهی حریر...سورمه ای کوتاه...
سفید گل دار...سورمه ای گلدار....سبز گیپور...
توی دلم مونده که چرا یه سبز علفی براق هم نخریدم؟
چرا یه قرمز گیپور هم نخریدم؟
۲. تابستونه و باید هدف یخچال پاک کنی و تموم کردن خوراکیهای این یه سال رو در پی داشته باشم در تمامی روزها....
میشد با چایی دم افطار حلوا خورد اما از شوق اینکه شنیدم قند پیدا شده تو یکی از فروشگاها بدو رفتم ق
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
شیرینی معروف ایرانی است. حلوا انواع مختلفی دارد و برحسب نوع آن ممکن است
برخی مواقع به عنوان شیرینی برخی مواقع به عنوان دسر یا برخی موارد نیز در
پخت یک غذا یا شیرینی دیگر مورد استفاده قرار گیرد. به‌طور مثال در پخت و
تهیه رنگینک از حلوای آرد یا همان حلوای سیاه یا تره حلوا استفاده می‌شود. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره آموزش طرز تهیه حلوا شیر کشدار مجلسی عسلی و عربی با آرد برنج و زعفران و شیر خشک در د
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
تهیه رنگینک از حلوای آرد یا همان حلوای سیاه یا تره حلوا استفاده می‌شود. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره آموزش طرز تهیه حلوا شیر کشدار مجلسی عسلی و عربی با آرد برنج و زعفران و شیر خشک در د
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
طرز تهیه حلوا شیر

حلوا نوعی
بامداد جمعه ۱۹ اردیبهشت زلزله‌ای با قدرت 5.1 در مقیاس امواج درونی زمین، ساعت 48 دقیقه بامداد، تهران را لرزاند. این زلزله در تمام نقاط تهران احساس شد. 
بزرگی: 5.1 ریشتر
محل وقوع: مرز استانهای مازندران و تهران - حوالی دماوند
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1399/02/19 00:48:21
عمق زمین‌لرزه: 7 کیلومتر
نزدیک‌ترین شهرها به مرکز زلزله: 6 کیلومتری دماوند (تهران)13 کیلومتری رودهن (تهران)16 کیلومتری بومهن (تهران)نزدیکترین مراکز استان به مرکز زلزله: 58 کیلومتری تهرا
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا
ارده (حلورده) به دوران صفویه برمی گردد. اولین بار شاه عباس از شیخ بهایی
خواست تا یک فرمول غذایی بسازد که کم حجم بوده و برای استفاده سربازان
مناسب باشد. او نیز غذایی متشکل از کنجد آسیاب شده و شیره کشمش پیشنهاد کرد
و این نمونه مقدماتی از حلوا ارده امروزی بود.در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره خواص و طرز تهیه حلوا ارده اردکان خانگی با عسل و شیره خرما و انگور در دسته آشپزی برای شما صحبت کنیم . در ادامه ب
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا
و این نمونه مقدماتی از حلوا ارده امروزی بود.در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره خواص و طرز تهیه حلوا ارده اردکان خانگی با عسل و شیره خرما و انگور در دسته آشپزی برای شما صحبت کنیم . در ادامه ب
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا
طرز تهیه حلوا ارده

تاریخچه حلوا

پروژه طرح راه اندازی موزه شهر دماوند
موزه نامی کهن است که از اندیشه های باستان به یادگار مانده است بررسی ریشه و مشتقات باستانی این واژه باستانی از مفاهیم بسیاری پرده برمی دارد
مشخصات فایل

تعداد صفحات
163

حجم
6 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
شرح مختصر:
موزه نامی کهن است که از اندیشه های باستان به یادگار مانده است . بررسی ریشه و مشتقات باستانی این واژه باستانی از مفاهیم بسیاری پرده برمی دارد .
موزه واژه ای هند و ارو
دیشب یک ثانیه مانده به بسته شدن درهای قطار مترو پریدم داخل واگن. نفس راحتی کشیدم و دور و برم را نگاه کردم که یک جای خالی پیدا کنم. یکی از آن صندلی های دوتایی ته واگن خالی بود. روی دیگری زنی سی و خرده ای ساله نشسته بود. چتری های مش کرده اش نامرتب روی پیشانی ریخته و بینی اش ملتهب و به طرز عجیبی سرخ بود.
یک کوله پشتی و چندین کیسه با خودش داشت که آنها را روی صندلی خالی نشانده بود. با احتیاط جلو رفتم و پرسیدم که می توانم بنشینم؟ بینی اش را با صدا بالا کش
تنبل شده ام این روزها.دست و دلم به کار نمی رود.انگاری زیادی سر گردان مانده ام.برای کارهایم یک لیست بلند بالایی دراورده ام.امروز فقط  سرچ چند کتاب و مقاله خسته ام کرد و گذاشتم کنار....تازه این اول راهی است که دارم تویش قدم می زنم و خوش خوشان نشسته ام تا از آسمان ببارد برایم خیر و نیکی....دقیقا همین قدر تنبل و همین قدر خیال باف....مایه شرمندگی است می دانم اما هر کاری می کنم که تمرکز کنم و مسیرهایم را پیدا کنم نمی توانم...تنبلی می کنم و دل به هر کاری می د
این ویلا مبله لوکس در گیلاوند دماوند دارای یک اناق خواب می باشد و یک اتاق زیر شیروانی می باشد. ویلا یک خوابه زیبا گیلاوند دارای باربیکیو ،استخر روباز ، الاچیق بسیار عالی و بزرگ با ویو فوق العاده و چشم گیر کوهستان و شهر اب سرد و روستا های اطراف که مکان بسیار مناسبی برای شب نشینی های شما مهمانان عزیز می باشد و مبلمان ،آشپزخانه مجهز به اجاق گاز، یخچال، ظروف آشپزخانه ، تلویزیون و سیستم صوتی قوی، لوازم اشپزخانه، سرویس بهداشتی فرنگی، میز ناهار خو
شهرستان دماوند منطقه ای سرسبز و زیبا است که جاذبه های گردشگری آن توریست های زیادی را به خود جذب می کند. شهرستان دماوند منطقه ای مسکونی به حساب می آید و قدمت آن به دوران هخامنشیان و مادها باز می گردد. در این مطلب با برجسته ترین جاذبه های گردشگری دماوند آشنا خواهید شد.

قله دماوند
قله دماوند با ارتفاع 5671 متر بلندترین قله در رشته کوه البرز است و در فاصله 75 کیلومتری شمال تهران واقع شده است. دامنه ی این قله زیبا در ارتفاع 2000 تا 3500 متر پوشیده از گل ه
دیروز آنقدر کش دار بود که تمام کارهای روزانه لیستم انجام شد و چند ساعت اضافه هم آوردیم...مگر می گذشت این ساعتها
همسر جان هم برای چندمین بار کتابش را ویرایش میکرد و هنوز گویی اول راه است بس مطلب جدید پیدا میکند و حیف است به نگارش درنیاید
عصر دلم گرفت و دست صدرا را گرفتم و رفتیم مسجد کمی آنطرف تر از مسجد محله خودمان.
تقریبا همه نمازگزارن مسن بود الا یک عده قلیل جوان.چقدر مسنها من و صدرا را مورد محبت و نوازش کلامی قرار می دادند و تا در بساطشان خورا
گزارش تصویری 
صعود به قله ۵۶۷۱ متری دماوند 
پنج‌شنبه ۹۸/۵/۱۰و جمعه ۹۸/۵/۱۱
گروه کوهنوردی برنا 
فرهنگیان ناحیه یک ساری 
اعضای حاضر گروه:  
آقایان : میرمحمدی، مهدوی، حیدری‌فر‌، علیخانی، رضوی، عطایی‌نژاد‌ها، شهریاری، داداشی. نبوی، سلطانی، فولادی، شعبانی،علامه‌قاسمی
امروز برای غافلگیری اموات حلوا درست کردم :)
اونقدم خوشگل و خوشمزه شده. بهم میگن یه وقت حلواها رو جایی نبریا اخه امروز یکشنبه ست.
مگه فقط باید شب های جمعه خیرات داد؟
پنجشبه حلوایی که درست کرده بودم خوشرنگ نشده بود :(.خاله اینا به به و چه چه نکردن )
مواد لازم جهت تهیه حلوا 
آرد ۴ پیمانه (آرد سنگک )
شکر ۲ پیمانه 
آب ۴ پیمانه 
روغن ۲ پیمانه 
زغفران به مقدار لازم 
ابتدا روغن را در ظرف ریخته و آرد الک شده را به آن اضافه می کنیم بعد از ۱۵ دقیقه رنگ آرد قهو
از شهر دماوند سیب، عسل، توتک و حلوا لوزی سوغات بیاوردید.

دماوند یکی از شهرهای بسیار قدیمی ایران است. جایی که احتمالا هنوز نمی‌دانید چقدر زیباست. با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید تا این بار با هم به شهر دماوند سفر کنیم و دیدنی‌های آن را با هم ببینیم.

دماوند کجااست؟
دماوند در شمال تهران قرار دارد. از نظر تقسیمات کشوری هم بخشی از استان تهران به شمار می‌رود. در واقع شهر دماوند جایی بین جاده فیروزکوه و هراز قرار گرفته است. از هر دوی آ
سحرگاه روز پنج‌شنبه، هشتم شهریور ماه، حدود ساعت ۴:۲۰، جمع ۸ نفره‌ی ما از محل دانشگاه حرکت کرد و زیر پل لشگرک مربی گروه، جناب آقای کلهر به جمع ما اضافه شدند. بعد از اقامه‌ی نماز در مسجدی در عوارضی جاده، به راه ادامه دادیم و ترافیک چند کیلومتری تا امام‌زاده هاشم، فرصتی بود برای صرف صبحانه‌ داخل ماشین. بعد از امام‌زاده دیگه به ترافیک نخوردیم و حدود ساعت ۸ صبح به جایی رسیدیم که باید مینی بوس را ترک میکردیم و سوار ماشین‌های آف‌رود میشدیم تا م
أیّها القلب الحزین المبتلا فی طریق العشق أنواع البلا لیکن القلب العشوق الممتحن لا یبالی بالبلایا و المحن سهل باشد در ره فقر و فنا گر رسد تن را تعب، جان را عنا رنج راحت دان، چو شد مطلب بزرگ گرد گله، توتیای چشم گرگ کی بود در راه عشق آسودگی؟ سر به سر درد است و خون آلودگی تا نسازی بر خود آسایش حرام کی توانی زد به راه عشق، گام؟ غیر ناکامی، دراین ره، کام نیست راه عشق است این، ره حمام نیست ترککان، چون اسب یغما پی کنند هرچه باشد، خود به غارت می‌برن
خواهی که بگویمت تورا چند # از قصه ی مردمان در بند
فخر و حسد وغرور و کینه # افتاده به پایشان چو پا بند
از نیش زبانشان امان نیست # حتی سر قله ی دماوند
عادت به ریا و کبر دارند # پنهان شده پشت ماسک و روبند
بهره نبرند به هر دو عالم # از مهر و محبت خداوند
فرهنگ مگر کمک کند باز # این طایفه را شوند خوشایند
گرجی تو ز ایزدت طلب کن # فرهنگ رود در این فرایند
این زبان چون سنگ و فم آهن وشست
وانچ بجهد از زبان چون آتشست
سنگ و آهن را مزن بر هم گزاف
گه ز روی نقل و گه از روی لاف
زانک تاریکست و هر سو پنبه‌زار
درمیان پنبه چون باشد شرار
ظالم آن قومی که چشمان دوختند
زان سخنها عالمی را سوختند
عالمی را یک سخن ویران کند
روبهان مرده را شیران کند
جان ها در اصل خود عیسی‌دمند
یک زمان زخمند و گاهی مرهمند
گر حجاب از جان ها بر خاستی
گفتِ هر جانی مسیح‌آساستی
گر سخن خواهی که گویی چون شکر
صبر کن از حرص و این حلوا مخور
صبر
کاش که این ساده دل عاشق و رسوا نبودکاش که چشمان تو این همه زیبا نبودکاش رها میشدم از غم دلدادگیصورت آن آشنا این همه بیتا نبودگرد جهان گشتم و غیر تو ام خواست نیستکاش که لبهای تو شککر و حلوا نبودگفتمش این راز و از خون جگر ها که رفتگفت که اسرار عشق حل معما نبود
این مطلب درباره ی کوه دماوند بزرگترین کوه ایران است.بعضی ها به علت تشابه اسمی ,شهر و کوه دماوند را با هم اشتباه می گیرند.حال ما در این مطلب می خواهیم برای شما دررابطه با بزرگترین کوه خاورمیانه بنویسیم.
موقعیت مکانی کوه دماوند
کوه دماوند بلندترین کوه ایران و خاورمیانه بوده و همچنین بلندترین قله آتشفشانی آسیا که درشمال ایران و در قسمت مرکزی رشته کوه البرز در جنوب دریای خزر واقع شده است.کوه دماوند در تیرماه سال ۱۳۸۷ به عنوان یک اثر ملی به ثبت ر
اینجانه فاصله دورم می‌کند از درد،نه فرصتِ عمری که بیدادِ آدمی...!
فهمیدی منظورم چیست!؟
در تبعیدِ آدمی به اندوهِ آدمیسال‌هاستکه مرا به سرزمینِ ری فرستاده‌اندنزدیکِ کوهِ سیاه.
اینجامنفقطحق دارم باران را بشنومو گاهی با دیوار سخن بگویم.
منامشباینجافرار کرده‌ام به دامنه‌های دماوند.
سیدعلی صالحی 
 گفته می‌شود که حلوا برای نخستین بار در زنزیبار، تانزانیا درست‌شده است، این شیرینی ژلاتینی توسط عمانی‌ها به منطقه خلیج معرفی‌ شده است، که روابط تجاری با این جزیره داشته است. حلوا معمولاً به رنگ نارنجی، زرد و سبز است و با آجیل خردشده تزیین می‌شود. درحالی‌که تعدادی از رستوران‌ها و مغازه‌ها در سراسر کشور این دسر را می‌فروشند،

عاشق شیرینی‌جات هستید؟ دسرهای شیرین را به سایر دسرها ترجیح می‌دهید؟ خب شما می‌توانید میل خود به غذاهای ش

حلوا را می‌توان نوعی شیرینی، دسر و یا حتی نوعی غذا معرفی کرد. این خوراکی خوشمزه با سرخ کردن آرد بدست می‌آید.
مواد لازم
500 گرم آرد سفید گندم (ترجیحا آرد سنگک)
2 گرم زعفران ساییده
1 پیمانه آب (250 میلی‌لیتر)
400 گرم شکر
300 گرم روغن (کره، روغن جامد و روغن مایع هر کدام 100 گرم)
2 قاشق چایخوری گلاب برای محلول زعفران
½ پیمانه گلاب
دستور العمل‌
ابتدا آرد را الک کنید و در تابه ای بریزید.
زعفران ساییده را با گلاب دم کنید تا رنگ، طعم و عطر زعفران خارج ش
پوریاى ولى، مردى بود قوى، قدرتمند و معروف.با تمام پهلوانان معروف زمان کشتى گرفت و پشت همه را به خاک رسانید.زمانى که به اصفهان رسید، با پهلوانان اصفهان هم کشتى گرفت و همه را به خاک انداخت.از پهلوانان شهر درخواست کرد بازوبند پهلوانى مرا مُهر کنید، همه مُهر کردند جز رئیس پهلوانان شهر که با پوریا هنوز کشتى نگرفته بود.گفت من با پوریا کشتى مى گیرم، اگر پشتم را به خاک رسانید بازوبندش را مُهر مى کنم.قرار کشتى را روز جمعه در میدان عالى قاپو گذاشتند ت
هر روز صبح در سه نقطه از تهران، قله ی دماوند را می بینم تا به پادگان برسم و هر بار این قسمت از "اژدهاک" بهرام بیضایی در ذهنم می گذرد.
" منِ اژدهاک که اینک بسته ی این بندم؛ بر بلندی این کوه؛ کوهِ سخت بزرگِ بسیار بلند – دماوند! و منِ اژدهاک که از آن گاه که بختِ بدم دیدگانِ مرا به دنیا گشود هر دم بسته ی بندی بودم – بسته تر از هر بند – هرگز فریادِ آسمان شکافِ خود را بر نیاورده بودم."
یکبار باید فتحش کرد این عظمت را!
حتی برای من که سالهاست با کوه بیگانه
حلواشیرخشک
مواد لازم
شیرخشک قنادی١پیمانه(من نیدو استفاده میکنمNIDOخوشمزه تر میشه)
آرد١پیمانه
روغن مایع١پیمانه(کمتریابیشتربستگی به نوع آرد)
مواد لازم برای شربت
شکر٢پیمانه
آب ٢پیمانه
اول شربت اماده میکنم شکر و اب مخلوط میکنم و اونقدر هم میزنم تا شکر تو آب ذوب بشه میذارم روی حرارت هرچی شربت غلیظ تر باشه حلوا سفت تر میشه، من شربت حالت نرم و ابکی بر میدارم تا حلوام خیلی سفت نشه
بعد آرد و شیر و روغن با هم مخلوط میکنیم و روی شعله ملایم تفت میدیم تا
مردی به نزد حلوا فروشی رفت وگفت:«مقداری حلوای نسیه به من بده» حلوا فروش قدری حلوا برایش در کفه ترازو گداشت و گفت : « امتحان کن ببین خوب است یانه.»مرد گفت:«روزه ام باشد موقع افطار » حلوا فروش گفت:« هنوز ۱۰ روز به ماه رمضان مانده ؛ چطور است که حالا روزه گرفته ای .»مرد گفت:« قضای روزه پارسال است.» حلوا فروش حلوایش را از کفه ترازو برداشت وگفت : «تو قرض خدا را به یک سال بعد می اندازی قرض من را به این زودی ها نخواهی داد .من به تو حلوا نمی دهم .
طرز تهیه حلوا مجلسی و خوشمزه با شیره انگوربرای تهیه حلوا دستورهای مختلفی وجود دارد. بعضی‌ها آردش را حسابی سرخ می‌کنند تا به رنگ قهوه‌ای تیره در بیاید، برخی با خرما شیرینش می‌کنند و بعضی دیگر با اضافه کردن مغزها به حلوایشان آن را به یک عصرانه مقوی تبدیل می‌کنند. ما در این مطلب طرز تهیه حلوا با شیره انگور را به شما آموزش می‌دهیم. حلوایی با طعم متفاوت که شیرینی اندکش آن را خوش‌خوراک‌تر می‌کند.

ادامه مطلب
یکی از غذاهای محلی و خیلی قدیمی طالقان که در روستاهای اورازان و اطراف وجود دارد و این‌ روزها کمتر پخته می‌شود، اُجاره حلواست. البته حلوا بودن آن به این معنی نیست که شیرین و جزء شیرینی‌جات باشد. طالقانی‌ها علاوه بر حلواهای شیرین، به بعضی غذاها که حالت پوره دارد، حلوا می‌گویند. مثلاً دوپیازه در طالقان به سیبزینی حلوا مشهور است. این اُجاره حلوا هم خوراکی پوره مانند است که با هویج درست می‌شود. (به هویج در طالقان، اُجاره می‌گویند.)
مواد لازم:
حلوای سردار رو خوردم امروز. کم کم دارم احساس ناراحتی میکنم به خاطر مرگش. نمیدونم شاید از بیرون بهم تلقین شده... ولی زرافه گفت ببین اگه بابات کتکت بزنه بازم باباته. همسایتون بیاد بخواد با بابات دعوا کنه، با اینکه ازش کتک خوردی، ولی بازم طرف باباتو میگیری. حق داد بهم که ناراحت باشم.

عکس حیوون های آواره شده استرالیا رو دیدم، دلم کباب شد. از وقتی دیدمشون همش دارم غصه میخورم :(

غیر از اینا روز خوبی بود. امتحانمم خوب بود. فردا هم زود پاشم درس بخونم.
سلام
قبل رفتن یه سری سوغاتی آماده کرده بودم برای بردن خونه ی ابوجاسم، میزبانِ این سه سالمون تو شهر کربلا!
اما میون استوری های دوستان کربلا رفته، دیدم گفتن که بهتره یه چیزی هدیه ببریم که مخصوص ایران باشه و یکی از پیشنهادات زعفران بود!
دیدم زعفران هم ارزشمنده هم کاملا ایرانی هم سبک، هم اینکه یاد امام رضا علیه السلام می اندازدشون که معمولا عاشقشون هستن. چند تایی خریدیم که هر جا مهمان منزل عراقی ها شدیم بهشون هدیه بدیم.
میون راه ساعت حدودای ده
بسم الله

امروز بعد از چهار روز جسد فرناز دولتخواه کوهنوردی که در جبهه ی شمال شرقی دماوند گم شده بود پیدا شد.صفحه اینستاگرامش را بالا پایین میکنم و شوقِ زندگی را از عکس هایش میبینم.شوقی که خودم هم خوب میفهمم و درکش میکنم.این مرگ برایم لذت بخش ترین مرگ دنیاست.مردن در راهی که برایم معنی بزرگی در این روزگارِ بی معنی دارد.در صفحه اش این جمله تحت تاثیرم قرار داد:
✨محبوب همه باش،معشوق یکی...مهرت را به همه هدیه کن،عشقت را به یکی...

شب به خیر خانم دول
کلیه مدارس و دانشگاه‌های استان تهران فردا تعطیل است
به دلیل افزایش آلایندگی هوا مدارس استان تهران بجز شهرهای دماوند، پردیس، رودهن و فیروزکوه فردا شنبه در دو نوبت صبح و عصر تعطیل شد.
همچنین کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را هم فردا تعطیل اعلام کرد
طرح مناطق آلودگی هوا در تهران از درب منزل اعِمال می شود./فارس

پک پذیرایی مراسم ترحیم
پک پذیرایی مراسم ترحیم را می توانید در وبسایت ایپک باکس مشاهده کنید .
شما می توانید هم پک های آماده ترحیم موجود در وبسایت را سفارش دهید و هم اقلام آن را به دلخواه و سلیقه خود انتخاب کرده و بسازید .
ایپک باکس با سابقه درخشان در زمینه پذیرایی از مراسمات عقد و عروسی ، تولد ، ترحیم ، سمینار ، همایش ، جلسات دفاع پایان نامه و ... توانسته رضایت مشتریانش را جلب و جایگاه خوبی را پیدا کند .
یکی از کارهای مهم در برگزاری مراسم ترحیم خر
برای روزنامه شریف نوشتم.
صعود سراسری گروه‌کوه دانشجوی شریف به دماوند هفته‌ی گذشته انجام شد و قرار است من چیزکی درباره‌ی آن بنویسم. با همنوردان از چهار جبهه به صورت هم‌زمان صعود کردیم و پنج‌شنبه بر روی قله بودیم. جزییات‌اش که چگونه بود و چه کسانی درگیر بودند و هماهنگی‌ها چطور انجام شد را می‌توان در گزارش‌های رسمی پیدا کرد و اینجا درباره‌ی آن‌ها بحثی اگر شود جز خستگی خواننده نتیجه‌ای دربر ندارد. چیزی که می‌خواهم بدان بپردازم این است

گزارش صعود به قله دماوند
بعد از چندین صعود موفق به کوه‌های مناطق دودانگه، چهاردانگه و سوادکوه و کسب آمادگی‌های لازم، زمان آن فرا رسیده که گروه کوهنوردی برنا (فرهنگیان ناحیه یک ساری) به بام ایران یعنی قله ۵۶۷۱ متری دماوند صعود کند. 
به همین منظور ساعت چهار و نیم بامداد پنج‌شنبه ۹۸/۵/۱۰ چهارده نفر از اعضای گروه مقابل اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ساری سوار مینی‌بوس شدیم. ساعت هفت و سی دقیقه صبح به پلور رسیدیم. وارد محوطه فدراسیون کوهنوردی ش
حقن الدهون انتشرت فی الآونة الأخیرة الكثیر من عملیات التجمیل، لزیادة جمال الوجه، حیثُ یستحوذ جمال الوجه والبشرة على اهتمام وتفكیر المرأة، لذلك نجد الكثیر من النساء یلجأن إلى تطبیق العدید من الوصفات الطبیعیة للبشرة قبل التفكیر فی اللجوء إلى عملیات تجمیل الوجه، أمّا فی حال كانت مشاكل الوجه كبیرة ولا یمكن علاجها بالخلطات الطبیعیة یكون الحل بإجراء هذه العملیات التجمیلیة المختلفة للوجه بناءً على طبیعة المشكلة، إنّ عملیات تجمیل الوجه هی ع
درود بر شما
*مشاورین املاک امامت*
*فروش بهترین لوکیشن منطقه*
*اداری،تجاری*
*بر خیابان اصلی دماوند(تهرانشرق)*
*250متر زمین با بر 10 جنوبی*
*170متر تجاری*
*برق سه فاز*
برای بازدید و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
021-77401254
0912-3639520
آزادی
به امید موفقیت بیشتر
(برای ورود به کانال املاک اینجا کلیک کنید)
یا آی دی زیر را در تلگرام جستوجو کنید
 @amlakemamat

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها